...

Liposukcja kawitacyjna (ultradźwiękowa) Białystok

Z naszą profesjonalną pomocą jesteś w stanie zrealizować każdy wyznaczony cel. Przekonaj się na własne oczy, jak skutecznie walczymy z nadmiernymi kilogramami i zacznij własną drogę do wymarzonej sylwetki.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Liposukcja kawitacyjna (ultradźwiekowa) Białystok

Liposukcja ultradźwiękowa jest to zabieg z działu kosmetologii estetycznej idealny na pozbycie się obwodów w problematycznych partiach ciała. Zabieg jest bezinwazyjny oraz całkowicie bezbolesny. Jest to idealny wybór dla każdego kto chce pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wymodelować sylwetkę, ujędrnić skórę, pożegnać się z cellulitem oraz pobudzić metabolizm bez konieczności używania skalpela ! Nie pozostawia żadnych śladów na skórze, a osoba korzystająca zaraz po jego zakończeniu może wrócić do swoich zajęć i obowiązków. Dodatkowo już po kilku dniach można zabieg wykonać ponownie.

Mechanizm działania liposukcji ultradźwiękowej

Podczas zabiegu komórki tłuszczowe pod wpływem kawitacji ultradźwiękowej są rozrywane oraz przekształcane w emulsję. Specjalna głowica emituje ultradźwięki o niskiej częstotliwości, które wywołują mikro-masaż wewnątrztkankowy, podczas którego błona komórkowa komórek tłuszczowych jest uszkadzana. Uwolniony tłuszcz w zemulgowanej postaci jest transportowany przez układ krwionośny i układ limfatyczny prosto do wątroby, gdzie następuje metabolizacja a następnie stałe usunięcie z organizmu. Skuteczność tego procesu jest niezwykle wysoka, a na efekty nie trzeba czekać długo, ponieważ są zauważalne już nawet po pierwszym zabiegu.

Na czym polega zabieg liposukcji kawitacyjnej?

Liposukcja ultradźwiękowa polega na wykonaniu masażu okrężnymi ruchami w wybranej okolicy za pomocą specjalnej głowicy uwalniającej falę ultradźwiękową o niskiej częstotliwości. Jako środek poślizgowy oraz jednocześnie jako środek izolujący używany. W wyniku drgań mikro-masażu pobudzany jest metabolizm komórkowy a razem z nim zwiększa się przepływ krwi, a także przyspieszone zostaje usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. W wyniku tego procesu zauważalnym efektem jest redukcja nadmiernie zgromadzonych komórek tłuszczu z okolicy poddawanej zabiegowi oraz toksyn zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Kolejnym etapem jest przetransportowanie sprowadzonych do płynnej postaci złogów tłuszczowych wraz z trójglicerydami i cukrami pokarmowymi naczyniami krwionośnymi i naczyniami limfatycznymi prosto do wątroby. W tym miejscu następuje szereg reakcji metabolicznych, w wyniku których powstają coraz mniejsze cząsteczki. Na sam koniec nadmiar usuwany jest z organizmu wraz z moczem.

Do kogo skierowane ?

Liposukcja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, ale jak każdy zabieg medyczny ma pewne przeciwwskazania. Nie można go wykonywać w przypadku: – Brzuch – Bryczesy – Uda – Pośladki – Pelikany

Jak się przygotować do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej?

Głównym wskazaniem przed zabiegowym jest zwiększone spożycie wody. Zalecane jest na około tydzień przed zabiegiem wypijać o 1-1,5 litra wody więcej niż dotychczas. Intensywne nawodnienie organizmu umożliwi łatwiejsze rozbijanie komórek tłuszczowych, dzieje się to dzięki wprowadzeniu w drgania . Zwiększoną podaż płynów należy utrzymywać również po zabiegu, aby łatwiej doszło do wydalenia tłuszczu i toksyn. Efekty są widoczne niemal natychmiastowo, nawet już po jednym zabiegu. Tkanka tłuszczowa w miejscu zabiegowym jest zauważalnie zredukowana, natomiast skóra jest bardziej elastyczna i wyraźnie ujędrniona.

Przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej?

– ciąża, – karmienie piersią, – zmiany skórne w miejscu zabiegowym takie jak : wysypki, otwarte rany, świeże blizny, – słaba krzepliwość krwi, – aktywna choroba nowotworowa, – radioterapia, chemioterapia, – rozrusznik serca, – niewydolność wątroby lub nerek, – choroby endokrynologiczne (nieuregulowane, nieleczone), – choroby przewlekłe narządów wewnętrznych, – schorzenia układu pokarmowego, zapalenia drażliwość li elit (przeciwwskazanie miejscowe), – usunięty woreczek (konsultacja lekarska), – przebyte operacje wciągu ostatnich 6 miesięcy w miejscu zabiegowym, – metalowe implanty w ciele np. endoproteza (przeciwwskazanie miejscowe), – wkładka domaciczna z elementami metalowymi (przeciwwskazanie miejscowe) – wkładka domaciczna syntetyczna (konsultacja lekarska) – ostre stany zapalne bakteryjne, wirusowe, grzybicze i pasożytnicze organizmu, – podwyższona temperatura ciała, stan podgorączkowy, – opryszczka, – choroby skóry np. bielactwo, łuszczyca w fazie aktywnej, – nieuregulowane i nieleczone nadciśnienie tętnicze oraz cukrzyca – wiek poniżej 15 roku życia, 15-18 lat tylko za pisemną zgodą rodzica, – przepuklina (miejscowo), – epilepsja, – stwardnienie rozsiane, borelioza, – świeża opalenizna, – miesiączka, – naczyniaki, tłuszczaki (przeciwwskazanie miejscowe), – mięśniaki, polipy, torbiele (przeciwwskazanie miejscowe), – endometrioza (przeciwwskazanie miejscowe), – niewydolność krążenia, zaburzenia krążenia obwodowego, – zapalenie żył, zakrzepica żył głębokich, – żylaki (przeciwwskazanie miejscowe), – osteoporoza, – terapia sterydowa (maści, doustnie) : przerwa minimum 2 tygodnie – terapia retinoidami : przerwa 6 miesięcy, – antybiotyki, – leki rozrzedzające krew np. kwas acetylosalicylowy (aspiryna, heparyna), – aktywny trądzik pospolity i różowaty, – tendencja do powstawania sieci rozszerzonych naczyń krwionośnych – depozyty kwasu hialuronowego, nici liftingujące (przeciwwskazanie miejscowe) – obszar ostrzyknięty botoxem ( do 10 dni po zabiegu, przeciwwskazanie miejscowe)

Z czym łączyć zabieg w przypadku liposukcji brzucha i podbródka?

Zabieg liposukcji kawitacyjnej przynosi najlepsze efekty w połączeniu z indywidualnie dobranymi stacjami treningowo-zabiegowymi w naszym Studio. Przed zabiegiem liposukcji jest zalecana wybrana stacja ze strefy fitness, Rower Poziomy, Swan Shaper, Vacu Shaper, aby pobudzić metabolizm całego ciała do pracy. Natomiast po zabiegu wskazany jest przemasowanie i przedrenowanie ciała w celu szybszego pozbycia się zbędnych metabolitów i toksyn z organizmu, na naszym limfodrenażu lub Roll Shaper ze strefy wellness. W przypadku wiotkości skórnych niezawodnym połączeniem jest Liposukcja z Falą RF.

Wybierz zabieg dla siebie

Strefa Fitness

Selektywne spalanie tkanki tłuszczowej, czterokrotnie szybciej niż podczas standardowych ćwiczeń na siłowni.

ZOBACZ WIĘCEJ

Strefa Wellness

Relaksujące zabiegi modelowania sylwetki i redukcji cellulitu. Zaprojektowane tak, aby uzupełniać pozostałe strefy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Kosmetologia
Estetyczna

Zabieg ze strefy kosmetologicznej

Cała gama nieinwazyjnych zabiegów upiększających ciało: od poprawy konturu twarzy przez odchudzanie po redukcję zmarszczek.

ZOBACZ WIĘCEJ

Spersonalizowane diety

diety studio figura

Wykwalifikowany zespół dietetyków ułoży dla Ciebie najlepszy plan żywieniowy, który poza świetnym smakiem, uwzględnienia Twoje indywidualne potrzeby i stan zdrowia, dzięki czemu droga do wymarzonej sylwetki jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.

ZOBACZ WIĘCEJ

Kosmetyki i suplementy

Autorska, nieustannie udoskonalana linia naturalnych kosmetyków i suplementów, stworzonych we współpracy z najlepszymi specjalistami. Wybierając dowolny z naszych produktów, wiesz, że działasz w zgodzie z naturą
– i przede wszystkim samą sobą.

Kosmetyki i suplementy

kosmetyki i suplementy studio figura